poniedziaek

Wernisaż malarstwa Jana Wołka


W piątek 05 listopada w Klubie Bankowca odbył się wernisaż malarstwa Jana Wołka. Wydarzenie zaszczycili swoja obecnością wybitne osobowości świata kultury, sztuki, biznesu i polityki. Gości powitali : Jolanta Kaczmarek - kierownik  klubu Bankowca wraz z Krzysztofem Pietraszkiewiczem Prezesem Związku Banków Polskich. 


Jan Wołek urodził się w Warszawie w 1954 roku. Studiował na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W czasach studenckich stał się już znanym artystą estradowym. Niezliczone Koncerty, kabarety /”ZAKR” i „Pod Egidą”/, udział w festiwalach /Kraków, Olsztyn, Toruń, Piosenka Aktorska, Fama/. 
Jan Wołek jest autorem około 600 piosenek, których wykonawcami byli znakomici artyści polskiej estrady , jak Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Jolanta Kaczmarek, Zbigniew Wodecki. 
Należy do czołowych polskich poetów. Realizował się znakomicie w wielu dziedzinach artystycznych//malarstwo, muzyka, poezja/. 

W jego twórczości nie zabrakło miejsca na telewizyjne i radiowe nagrania, znajdował też czas na pisanie książek. W sztuce plastycznej odnalazł się wspaniale jako twórca rysunków satyrycznych, książkowych ilustracji, ale chyba najbardziej kocha malarstwo sztalugowe, które od wielu lat dominuje na polu jego twórczości. 

Malarstwem zajął się poważniej w 1984 roku. Wówczas to otrzymał uprawnienia zawodowe.  Preferuje malarstwo realistyczne, głownie pejzaż i martwą naturę, o świetnym wyczuciu kolorystycznym, przesycone światłem, umiłowaniem do pięknych krajobrazów miasteczek, pól i łąk. Umiłowanym motywem w jego malarskiej twórczości jest Kazimierz Dolny i jego okolice. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich krajowych i zagranicznych, miał wiele wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą /Niemcy, Francja, Japonia, Kanada i USA, ZSRR/. 
Jan Wołek, znakomity Artysta, Multi talent , jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Podczas wernisażu piosenki autorstwa Jana Wołka z muzyką Jerzego Satanowskiego i Andrzeja Rejmana wykonała Jolanta Kaczmarek 

W razie zainteresowania zakupem wystawionych prac prosimy kontaktować się z biurem Klubu Bankowca – Tel. 22 48 68 120; 22 828 14 12, mail: biuro@klubbankowca.com.pl. Komisarzem wystawy jest Pani Ewa Hernik. 
Sponsorem wernisażu i wystawy jest BIK Biuro Informacji Kredytowej - serdecznie dziękujemy.

Fotografie: Marzena Stokłosa