Wednesday

XIII Regaty Żeglarskie o Puchar Związku Banków Polskich


Kolejne, XIII Regaty Żeglarskie o Puchar Związku Banków Polskich (25-27.09.2015) już za nami.

 

Uczestnicy zamieszkali w hotelu Przystań&SPA w Olsztynie położonym nad samym jeziorem Ukiel, na którym zorganizowaliśmy zawody.

 

W piątek przed regatami odbyły się treningi, które pomogły żeglarzom poznać jezioro i sprzęt, na którym mieli rywalizować przez dwa dni. Wieczorem spotkaliśmy się na kolacji grillowej przy akompaniamencie muzyki szantowej.

 

W sobotni poranek wszyscy zawodnicy, 19 załóg, zebrali się w biurze regat na spotkaniu z sędzią głównym zawodów p. Mariuszem Anaszewiczem, który przeprowadził odprawę sterników i losowanie łódek.

 

Tego dnia przeprowadzono 6 wyścigów, po których pojawili się pierwsi faworyci. W tym roku nowością były długie wyścigi wzdłuż całego jeziora. Zwycięzcami pierwszego dnia okazała się załoga mBanku w składzie: Łukasz Zakrzewski, Łukasz Chmielecki, Roman Malinowski, II miejsce zajęła załoga EuroBanku: Paweł Florek, Eric Ringevak, Maciej Florek, miejsce III należało do Banku Handlowego (Citi): Piotr Pazik, Piotr Inglot, Arkadiusz Makowski, Jan Dobrowolski.

 

Zgodnie z tradycją sobota zakończyła się Wieczorem Kapitańskim. Tegoroczną gwiazdą był znany żeglarz Zbigniew Gutkowski, który barwnie opowiadał o swych niezwykłych żeglarskich przygodach w rejsach dookoła świata.

 

Słoneczna pogoda nie opuszczała nas także drugiego dnia sportowych zmagań. W niedzielę przeprowadziliśmy jeszcze 3 wyścigi, w których bezkonkurencyjna okazała się załoga EuroBanku.

 

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

 

I miejsce mBank: Łukasz Zakrzewski - sternik, Łukasz Chmielecki, Roman Malinowski,

 

II miejsce EuroBank: Paweł Florek - sternik, Eric Ringeval, Maciej Florek,

 

III miejsce Bank Handlowy (Citi): Piotr Pazik - sternik, Piotr Inglot, Arkadiusz Makowski, Jan Dobrowolski.

 

Uroczystej dekoracji zwycięzców i zamknięcia XIII Regat dokonali Prezes ZBP Mieczysław Groszek i Pan Klaudiusz Kozłowski kierownik Klubu Bankowca.

 

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.