Wednesday

IX Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Związku Banków Polskich - Lukas Bank pływał najlepiej


Za nami IX Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Związku Banków Polskich. Jak w roku ubiegłym dopisali zarówno zawodnicy, sponsorzy jak i pogoda. Ale po kolei... 

W tym roku w imprezie wzięło udział 52 zawodników tworząc 15 załóg z 10 instytucji rynku bankowego w Polsce. W kolejności liczby uczestników były to: DB PBC S.A. (10 zawodników, 3 załogi); PKO BP S.A. (9 zawodników, 3 załogi); DnB Nord (8 zawodników, 2 załogi); po jednej załodze 4-osobowej wystawiły Asseco Poland, EXATEL S.A., PEKAO Financial Services Sp. z o.o. oraz Vsoft S.A. a po jednej załodze 3-osobowej wystawiły Lukas Bank S.A., Volkswagen Bank Polska S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Główną bazą był Hotel LAS w Giżycku. Tam też zaczęło się w piątek przy ognisku – czyli jeszcze nieoficjalnie i na luzie. Sobota powitała nas słoneczną pogodą ze słabym wiatrem. 
Regaty zostały formalnie otwarte przez Dyrektora Andrzeja Polaka ze Związku Banków Polskich oraz Klaudiusza Kozłowskiego Kierownika Klubu Bankowca. Po odprawie sterników, które poprowadził sędzia główny Pan Jan Kurowicki, zawodnicy ruszyli na Jezioro Kisajno. 

W niedzielę przed południem było już po wszystkim, co wcale nie znaczy, że działo się niewiele. Zdarzyło się tyle, że każdy uczestnik imprezy będzie miał co wspominać i o czym opowiadać kolegom z pracy. Pierwszego dnia zawodów udało się rozegrać trzy wyścigi przy bardzo słabym wietrze. Wszystkie, choć z coraz mniejszą przewagą nad rywalami, wygrała reprezentacja Lukas Banku. Z powodu słabego wiatru i opóźnionego startu nie udało się już wznowić zawodów po lunchu. 

Sobotni wieczór obfitował w atrakcje. Podczas Wieczoru Kapitańskiego – uroczystej kolacji mieliśmy okazję porozmawiać z gościem specjalnym, Mateuszem Kusznierewiczem. Usłyszeliśmy relację z Mistrzostw Europy w klasie STAR, gdzie Mateusz wraz Dominikiem Życkim zdobyli srebrny medal. Kolejne godziny dobrej zabawy umilał zespół Shantymentalni. 

Nazajutrz powiało znacznie mocniej; tak mocno, że w trakcie pierwszego wyścigu dnia (a czwartego w ogóle) zapadła decyzja, aby kolejnych wyścigów już nie rozgrywać ze względów bezpieczeństwa. W tych trudnych warunkach pierwsze miejsce zajęła pierwsza załoga PKO BP SA (sternik Rafał Gniadek), dzięki czemu awansowała na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Trzecią zajęła ekipa Volkswagen Bank Polska SA (Paweł Bokun). 
W kategorii „Przyjaciół ZBP” obok Asseco Poland SA na podium stanęły załogi Exatel SA (Marek Kucab) i VSOFT SA (Paweł Wawrzyczek). 

Zwycięzcami IX Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa Związku Banków Polskich zostały załogi Lukas Bank SA (sternik Mateusz Grzybowski) w kategorii „Bankowcy” oraz Asseco Poland SA (Joanna Bielacka) w kategorii „Przyjaciele ZBP”. Medale i statuetki wręczali: Dyrektor Przemysław Barblich i Dyrektor Andrzej Polak ze Związku Banków Polskich wraz z Mateuszem Kusznierewiczem. Wszystkie załogi startujące w regatach otrzymały pamiątkowe dyplomy a nagrody dodatkowe od Asseco Poland zostały rozlosowane. 

Zakończyliśmy 3 dniowe żeglarskie starania, jak to bywa wiatr lepiej wiał tym co mieli więcej szczęścia bo przecież wszyscy się starali – sam udział jest sukcesem, i sportowym... i towarzyskim. Przecież o to nam chodziło aby spędzić czas ze sobą w ramach szlachetnej rywalizacji. 
Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy naszym wiernym partnerom i sponsorom. Tegorocznym Partnerem Imprezy była firma EXATEL a sponsorami firmy Asseco Poland oraz Diners Club. To dzięki ich wsparciu mogliśmy zorganizować kolejne Regaty. 

Do zobaczenia w przyszłym roku na jubileuszowych X Regatach Żeglarskich. Ahoj!