Wednesday

"Wieczór w ogrodzie" - gość specjalny prof. Michał Kleiber


Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber był gościem specjalnym Klubu Bankowca w poniedziałek między godz. 20 a 22.

W Polsce jest blisko pięćset szkół wyższych. Ilość uczelni wyższych nie wpływa jednak na jakość kształcenia. Co więcej, pracodawcy sceptycznie podchodzą do absolwentów, jako wykwalifikowanych, profesjonalnych pracowników. Czym zatem kierują się abiturienci myśląc o dalszej nauce? Czy uniwersytet pomaga w karierze, czy jedynie nie przeszkadza w jej zrobieniu? Czy bycie naukowcem w Polsce to prestiż, czy wyzwanie? Czy polska nauka jest na światowym poziomie?

Te kwestie stały się punktem wyjścia do rozmowy w specjalnym wydaniu „Wieczoru w ogrodzie" nadawanym z Klubu Bankowca w poniedziałek 27 lutego. Gościem Romana Kurkiewicza był prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.


Prof. Michał Kleiber jest specjalistą w zakresie mechaniki i informatyki. Głównym tematem jego pracy badawczej i dydaktycznej są zastosowania nowoczesnych technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie - w szczególności do modelowania, analizy, symulacji i wizualizacji złożonych zjawisk nieliniowej termomechaniki. W ostatnich latach zajmuje się także problematyką prorozwojowej polityki państwa, a w szczególności strategią rozwoju edukacji, nauki i innowacyjności gospodarki.

Podczas audycji wystąpił duet gitar klasycznych Alber&King Bartka Serafinowicza i Artura Sienickiego.

Przypomnijmy, że założeniem cyklu „Wieczór w ogrodzie” jest spotykanie się i dyskusja z ludźmi mającymi wpływ na kształtowanie opinii w najważniejszych sprawach państwa. Pragniemy w ramach „Wieczoru w ogrodzie” stworzyć z Polskim Radiem RDC ważne forum wymiany myśli - polityków, finansistów, ludzi zajmujących się nauką, polityką społeczną i kulturą, relacjami międzynarodowymi.


Audycji można posłuchać na stronie Polskiego Radia RDC - POSŁUCHAJ


Zapraszamy także do wysłuchania kolejnych audycji:
26.03. 2012 (poniedziałek) godz. 20.00-22.00,
23.04. 2012 (poniedziałek) godz. 20.00-22.00,
28.05. 2012 (poniedziałek) godz. 20.00-22.00,
25.06. 2012 (poniedziałek) godz. 20.00-22.00.