Tuesday

X Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Związku Banków Polskich


Już w piątek niektórzy żeglarze mieli okazję potrenować. Trening ten był cenny ponieważ w tym roku zdecydowaliśmy się na całkowicie nowy jacht uniwersalny – Sigmę 600 Club. W szerszym gronie spotkaliśmy się w piątkowy wieczór podczas kolacji grillowej oraz ogniska. Odbyło się losowanie łodzi i krótkie wprowadzenie w Regaty. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru był Mateusz Kusznierewicz, który nie tylko opowiadał nam o swoim udziale na olimpiadzie w Londynie ale także zdradzał nam swoje plany na przyszłość.


Sobota była pierwszym dniem zmagań na wodzie. Oficjalne otwarcie Regat nastąpiło w obecności Pana Dyrektora Andrzeja Polaka oraz Mateusza Kusznierewicza. Piękna pogoda i całkiem niezły wiatr pozwolił na rozegranie wszystkich planowanych wyścigów. Nie obyło się też bez wywrotki w wyniku którego ucierpiał jeden maszt. Generalnie, po pierwszym dniu w klasyfikacji generalnej prowadziła załoga Volkswagen Banku przez załogą Banku Gospodarstwa Krajowego i załogą Credit Agricole Banku. Sobota zakończyła się Wieczorem Kapitańskim, podczas którego m.in. podziękowaliśmy za wsparcie naszym sponsorom a byli nimi: Asseco Poland, Diners Club, Exatel i Wincor Nixdorf. Wieczór spędziliśmy przy muzyce w klimacie chillout w jazzowych aranżacjach tria Piotra Rodowicza. Wielki jubileuszowy tort był dopełnieniem wieczoru.


Niedziela przywitała nas piękną, słoneczną pogodą, niestety gorzej było z wiatrem a raczej z jego brakiem. Zespół sędziowski zdecydował o skróceniu poszczególnych wyścigów. Generalnie w kategorii „Bankowcy” wygrała załoga Banku Gospodarstwa Krajowego przed reprezentacją Credit Agricole Banku a na III miejscu uplasowała się załoga Volkswagen Banku. W kategorii „Przyjaciele” I miejsce zdobyła załoga Asseco Poland, II miejsce wywalczyła załoga Exatela a III miejsce przypadło drugiej załodze Asseco Poland.


Statuetki, medale i nagrody wręczał Pan Janusz Dedo Prezes HSBC Bank Polska a także Członek Rady Związku Banków Polskich wspólnie z Panem Dyrektorem Andrzejem Polakiem i Klaudiuszem Kozłowskim Kierownikiem Klubu Bankowca.

 

Wyniki X Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa Związków Polskich


Zapraszamy do fotogalerii na naszej stronie FB www.facebook.com/KlubBankowcaZBP


Za rok XI Regaty, na które już teraz wszystkich zapraszamy.

 

Autorem zdjęć jest p. Marzena Stokłosa.