Thursday

III Maraton Rowerowy MTB o Puchar ZBP

W niedzielę 19 maja w Piasecznie – Żabieńcu odbyła się kolejna edycja cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. W zawodach wystartowało 1392 zawodników z całej Polski, w tym liczna reprezentacja 62 „bankowców”. Organizatorzy przygotowali trzy klasyfikacje – Hobby, Fit i Mega na terenach Krainy Jeziorki nazywanej „rajem dla rowerzystów”, na którą składa się ponad 400 kilometrów malowniczych, ale i wymagających tras.

Reprezentacja ponad 60-ciu pracowników banków i instytucji finansowych wystartowała w kategoriach FIT na dystansie 26 km i MEGA 55 km.

W kategorii FIT Pań w zawodach o Puchar ZBP zwyciężyła Joanna Nagórska Crazy Racing Team, pokonując dystans 26 km w czasie 1:07:06. Drugie miejsce wywalczyła Agnieszką Malec TCL MTB Team z czasem 01:10:37 przed Anną Zozulą Team PKO BP - 01:11:53. W kategorii „bankowców” na dystansie FIT Pań wystartowało 12 zawodniczek.

Wśród Panów na dystansie FIT 26 km zwyciężył Jan Tenderenda Deutsche Bank Bike Team z czasem 00:50:25, który był jednocześnie 7 wynikiem w kategorii OPEN, w której startowało 471 zawodników. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Mycielski V-Max MOSiR Mińsk Mazowiecki z czasem 00:53:23, tuż przedRobertem Fijołkiem TS Meran Otwock - 00:54:18. W kategorii „bankowców” na dystansie FIT Panów wystartowało 31 zawodników.

Dystans FIT w którym brałem udział, był prosty i nie wymagał dużego przygotowania technicznego. Precyzji wymagało natomiast umiejętne podjeżdżanie pod górki, czyli nabranie odpowiedniej prędkości. – powiedział ze skromnością godną mistrza Jan Tenderenda. Można było przejechać tą trasę bez zdejmowania nóg z pedałów – dodał zwycięzca w bankowej kategorii FIT Panów.

Na dystansie MEGA wystartowała jedna (bezkonkurencyjna!) reprezentantka „bankowców” Barbara Muzyka z teamu Kopytko, która pokonała 55 km w czasie 03:06:27, który dał jej jednocześnie 29 miejsce w kategorii OPEN.

Dystans Mega był szybki i łatwy. Przeszkody łatwe do pokonania a sekcje kałuż można było spokojnie omijać – powiedziała na mecie najbardziej wytrzymała zawodniczka i zwyciężczyni bankowej kategorii MEGA Kobiet.

Wśród Panów rywalizacja o Puchar ZBP w kategorii MEGA była większa bowiem 18 zawodników stanęło na starcie spośród 519 kolarzy łącznie. Zwyciężył Michał Mandes VELMAR.PL – Merida Team, który wykręcił czas 02:05.15. Drugie miejsce zajął Adam Buczyński Fair Play Bank Team - 02:07:04, a na trzecim miejscu dojechał Wojciech Giez www.rowerek.eu & MAXXIS, który pokonał 55 kilometrów w czasie 02:08:17.

Doskonale zorganizowanym zawodom towarzyszyła piękna pogoda i ciekawie wytyczone trasy w Krainie Jeziorki w Piasecznie- Zabieńcu dopasowane do zróżnicowanego poziomu umiejętności zawodników. Osoby towarzyszące uczestnikom miały możliwość odpoczynku w cieniu w specjalnie przygotowanej strefie relaksu a dzieciom czas umilały animatorki i atrakcje na placu zabaw.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zapraszamy również do udziału w kolejnych inicjatywach przygotowanych dla Państwa przez Akademię Sportu Klubu Bankowca ZBP.