Tuesday

XI Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Związku Banków Polskich


XI Regaty Żeglarskie o Puchar Związku Banków Polskich dobiegły końca. W malowniczym zakątku Mazur na jeziorze Jeziorak 24 załogi walczyły o zwycięstwo. W piątek przed regatami odbyły się treningi, które pomogły żeglarzom oswoić się ze sprzętem oraz akwenem, na którym wiatr lubi zaskakiwać. Gościem specjalnym i dobrym duchem tegorocznych regat był mistrz świata w żeglarstwie Dominik Życki, który dzielił się z uczestnikami swym ogromnym doświadczeniem żeglarskim prowadząc m.in. Klinikę Regat. Oficjalnego otwarcia regat dokonał Prezes ZBP Mieczysław Groszek. Osoby towarzyszące, które przyjechały dopingować żeglarzy miały okazję popłynąć statkiem i zobaczyć z wody zmagania zawodników. A było co podziwiać. Zmienna pogoda nie rozpieszczała zawodników. Wiał bardzo zmienny wiatr, padał deszcz, co niezwykle utrudniało żeglowanie. Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych sędzia musiał przerwać jeden z wyścigów. Wieczorem powitaliśmy wszystkich na uroczystej kolacji, której towarzyszyły konkursy z nagrodami. Wybrano także najsympatyczniejszą załogę tegorocznych regat, którą jednogłośnie zostali żeglarze z WARTY. Otrzymali oni od fundatora nagrody, firmy VMG Events, beczkę rumu. O muzyczną oprawę zadbała grupa Formacja.

 

Po trudnym pierwszym dniu regat niedziela powitała wszystkich pięknym słońcem i łagodnym wiatrem. Słoneczna aura uskrzydliła wszystkich zawodników, którzy do ostatniego wyścigu walczyli o zdobycie Pucharu.

 

I tak w kategorii generalnej oraz „Bankowców” zwyciężyła załoga Euro Banku (Paweł Florek – sternik, załoga: Eric Ringeval i Miroslav Liszka), miejsce drugie zajęła ekipa BRE Bank SA Oddział korporacyjny Olsztyn (sternik – Łukasz Zakrzewski, załoga: Łukasz Chmielnicki, Roman Malinowski), trzecie medalowe miejsce przypadło żeglarzom z PKO BP (sternik – Rafał Gniadek, załoga: Beata Wróblewska, Jacek Jóźwiak, Monika Czajka).

 

W kategorii „Przyjaciele” zwycięzcami zostali żeglarze z WARTY (Grzegorz Karnicki – sternik, załoga: Renata Taberska, Tomasz Wojtyś, Dawid Lewandowski), miejsce drugie zdobyła załoga Exatel-a (Wiesław Szypuła – sternik, załoga: Piotr Gutt, Marek Powała i Zbigniew Kwaśnik), miejsce trzecie zajęli zawodnicy z Asseco (Joanna Bielacka – sternik, załoga: Robert Olańczuk, Andrzej Bartz oraz Wojciech Nogala).

 

Złoci medaliści w klasyfikacji generalnej otrzymali w nagrodę od firmy Premium Yachting rejs po wodach Zatoki Gdańskiej.
Wszyscy zdobywcy medalowych miejsc w obu kategoriach otrzymali cenne nagrody od firmy Fellows oraz D.A.D.

 

Zapraszamy do fotogalerii na naszej stronie a także na Facebook.com/KlubBankowcaZBP

 

Na następne XII Regaty zapraszamy wszystkich za rok.