Wednesday

XII Regaty o Puchar Związku Banków Polskich


Za nami XII Regaty o Puchar Związku Banków Polskich (12-14.09.2014). W tym roku wystartowało 12 załóg, które przez dwa dni walczyły na wodach jeziora Tałty.

 

W tym roku żeglarze spotkali się w Hotelu Robert’s Port w Starych Sadach k/ Mikołajek. Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy kolacją grillową przy akompaniamencie muzyki szantowej w wykonaniu Mariusza Garnowskiego, który porwał słuchaczy do wspólnej zabawy i śpiewania.

 

Następnego dnia rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Regaty otworzył kierownik Klubu Bankowca Klaudiusz Kozłowski oraz gość Pan Kuba Strzyczkowski.

 

Sobotę rozpoczęliśmy odprawą sterników oraz losowaniem łódek, które przeprowadził sędzia tegorocznych regat Pan Grzegorz Kubicki z GRUPY AMAX. Tego dnia przeprowadzono 5 wyścigów i pojawili się pierwsi faworyci, którzy okazali się niepokonani do końca zawodów.

Klasyfikacja po pierwszym dniu zmagań żeglarskich przedstawiała się następująco:

  • miejce I - mBank: Łukasz Zakrzewski (sternik), Łukasz Chmielecki, Roman Malinowski,
  • miejsce II - PKO BP: Rafał Gniadek (sternik), Joanna Kubiak, Łukasz Grzywacz,
  • miejsce III - Eurobank: Paweł Florek (sternik), Eric Ringeval, Miroslaw Liska.

 

Sobota zakończyła się Wieczorem Kapitańskim. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Pan Kuba Strzyczkowski, który osobom nie interesującym się żeglarstwem znany jest jako dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, ale przez żeglarzy postrzegany jest głównie jako wytrawny żeglarz, który samotnie przepłynął Atlantyk. Od niego usłyszeliśmy o tym rejsie, żmudnych przygotowaniach do niego oraz końcowym sukcesie a to wszystko połączone z prezentacją zdjęć i filmu z rejsu.

 

 

Piękna słoneczna pogoda nie opuszczała nas podczas całych zawodów. W niedzielę przeprowadziliśmy 3 kolejne wyścigi.

Generalnie w kategorii „Bankowcy” wygrała załoga mBank - Łukasz Zakrzewski (sternik), Łukasz Chmielecki, Roman Malinowski, przed reprezentacją PKO BP - Rafał Gniadek (sternik), Joanna Kubiak, Łukasz Grzywacz a na III miejscu uplasowała się załoga EuroBanku - Paweł Florek (sternik), Eric Ringeval, Miroslaw Liska. W kategorii „Przyjaciele” zwyciężyła załoga Exatela – Sławomir Nowak (sternik), Marek Grabowski, Piotr Narożniak.

 

 Wyniki regat

 

Statuetki, medale i nagrody wręczali Pan Klaudiusz Kozłowski oraz Pan Kuba Strzyczkowski, którzy oficjalnie zamknęli XII Regaty o Puchar Związku Banków Polskich.

 

 

Tak jak w poprzednich edycjach tak i w tym roku sponsorem regat była firma EXATEL (www.exatel.pl) – dziękujemy serdecznie!

 

Nagrodą główną dla zwycięzców był bezpłatny udział w Regatach ZBP w przyszłym roku.

 

Zwycięzcy kategorii „Bankowcy” oraz w kategorii „Przyjaciele” otrzymali wspaniałe statuetki z ręcznie formowanego szkła. Dodatkowe upominki dla miejsc I-III ufundowała firma Prestige Business Fragrances (www.prestigebf.pl).

 

 

 

Mamy nadzieję na spotkanie w tym, a nawet jeszcze większym składzie za rok.

 

 

Serdecznie zapraszamy załoga Akademii Sportu Klubu Bankowca

 

 

Dziękujemy Sponsorowi XII Regat o Puchar ZBP - firmie EXATEL