wtorek

XVII Regaty Żeglarskie o Puchar Związku Banków Polskich


XVII Regaty o Puchar Związku Banków Polskich

13 – 15 września 2019 r., Ogonki nad jez. Święcajty

 

Kolejne już XVII Regaty o Puchar ZBP za nami, W tym roku ścigaliśmy się na jeziorze Święcajty. Pod wieloma względami były to zawody wyjątkowe. Po raz pierwszy pływaliśmy na większych kabinowych jednostkach Twister 800, wyjątkowa okazała się też pogoda.

Na tegoroczne regaty zgłosiło się 19 załóg. Po dłuższej nieobecności wystartowały załogi Volkswagen Leasing i NBP.  Z każdym rokiem w regatach bierze udział coraz więcej kobiet, co bardzo nas cieszy. Tę tradycję zainicjowały dziewczyny z Banku Handlowego.

Piątkowy wieczór spędziliśmy w tawernie przy akompaniamencie muzyki. Oficjalnie otworzył regaty Prezes ZBP Włodzimierz Kiciński i kierownik Klubu Bankowca Klaudiusz Kozłowski.

Pogoda w sobotni poranek przywitała nas słońcem i bardzo silnym wiatrem dochodzący do 6 stopni w skali Beauforta. Z tego powodu przeprowadzający regaty sędzia Mateusz Caban musiał odwołać sobotnie wyścigi. Mimo tych przeciwności naszych sportowców nie opuścił dobry nastrój. Tradycyjnie wieczór spędziliśmy na uroczystej kolacji.

W niedzielę wiatr także był silny, jednak zelżał na tyle, że pozwoliło nam to na rozegranie czterech biegów i wyłonienie zwycięzcy

 

Zwycięzcami tegorocznych regat zostali:

I miejsce: Citi Europe, Piotr Inglot – sternik, załoga: Kamil Wypych, Piotr Pazik, Piotr Długaszek

II miejsce: Fundacja Polska Bezgotówkowa, Andrzej Skład – sternik, załoga: Anna Spychalska Grzeszek, Stanisław Wójcik, Piotr Brewiński

III miejsce: Bank PKO BP, Rafał Gniadek – sternik, załoga:  Hubert Burczyński, Grzegorz Oszast,
Natalia Dończyk

 

Mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku

Załoga Klubu Bankowca ZBP