Thursday

Sympozjom "Stulecie relacji dyplomatycznych Polski i Stanów Zjednoczonych"


W czwartek 30 maja, w Klubie Bankowca miało miejsce Sympozjom "Stulecie relacji dyplomatycznych Polski i Stanów Zjednoczonych".

Sympozjum otworzył szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Kolejno mogliśmy wysłuchać przemówienia Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Cześć druga to panel dyskusyjny na temat historii wzajemnych relacji. Moderatorką tej dyskusji była dr Anna Mazurkiewicz, a udział w nim wzięli: były ambasador USA w Polsce Stephen Mull, były ambasador USA w Polsce Daniel Fried, były Ambasador RP w USA Bogusław Winid oraz Prof. Jakub Tyszkiewicz.

Po przerwie dyskutowano na temat stanu dzisiejszych stosunków transatlantyckich. Była dziennikarka ABC dr Alma Kadragic moderowała dyskusję, a uczestnikami byli: były Ambasador RP w USA Jerzy Koźmiński, były Ambasador USA w Polsce Thomas Simons, Prof. Thaddeus Kontek, Prof. Wojciech Roszkowski.

Po zakończeniu paneli dyskusyjnych obecny Ambasador RP w USA Piotr Wilczek omówił temat „Polska i Ameryka – sto lat solidarności, sukcesów oraz perspektywy na przyszłość”.

Organizatorami uroczystości byli Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada USA w Polsce we współpracy z Fundacją Marshalla.

 

Więcej informacji na stronach:

@USEmbassyWarsaw