14.09.2018 do 16.09.2018

XVI Regaty o Puchar Związku Banków Polskich

14–16 września 2018 r., Pisz

 

W miniony weekend,  14-16 września, odbyły się XVI Regaty o Puchar Związku Banków Polskich. W tym roku zawodnicy ścigali się na jeziorze Roś, a gościł nas hotel Joseph Conrad w Piszu.

W tegorocznych regatach uczestniczyło 17 załóg. Po raz pierwszy wystartowały załogi Fundacji Polski Bezgotówkowej i Banku Ochrony Środowiska, a po dłuższej przerwie w startach udział wzięła także załoga banku PEKAO SA. Ku naszej radości, coraz większą rolę w regatach odgrywają kobiety. Oprócz załogi w pełni kobiecej, która od zeszłego roku jest dumą banku Citi Handlowy, także bank PKO BP wystawił załogę ze sterniczką.

Piątkowy wieczór spędziliśmy przy akompaniamencie szant w wykonaniu Sławomira Dłoniaka, lidera zespołu „Wodny Patrol”. Oficjalnego otwarcia regat dokonał kierownik Klubu Bankowca, Klaudiusz Kozłowski.

Tradycją  naszych regat jest obecność gościa specjalnego, wybitnego żeglarza. W tym roku był nim polski żeglarz, budowniczy jachtów, kapitan jachtowy, Pan Roman Paszke, zwycięzca m.in. w tak prestiżowych regatach jak Kieler Woche i Admiral’s Cup.

Sobotni poranek przywitał żeglarzy nie najlepszą pogodą. Było zimno, pochmurnie i prawie bezwietrznie, jednak udało się rozegrać trzy biegi, z których wyłaniali się liderzy regat. Czwarty bieg,
z powodu braku wiatru i opadów deszczu, został przerwany przez ekipę sędziowską, Państwa Izabellę i Przemysława Świąciów. Wieczór spędziliśmy na uroczystej kolacji, na której Kapitan Roman Paszke dzielił się swoimi ekscytującymi żeglarskimi przeżyciami. Niektóre z nich opisał w swojej najnowszej książce „Ptaki oceanów. Piętnaście lat później”.

Na szczęście niedzielna pogoda była bardziej łaskawa i udało się rozegrać trzy wyścigi. Zacięta walka o pierwsze miejsce toczyła się aż do ostatniego wyścigu. A tak wygląda podium tegorocznych regat:

I miejsce: Citi Handlowy – sternik Łukasz Zakrzewski, załoga: Robert Ilczuk, Marcin Fabisiewicz

II miejsce: Citi Europe – sternik Piotr Inglot, załoga: Piotr Pazik, Kamil Wypych

III miejsce: ING – sternik Kamil Topka, załoga:  Marcin Mielewczyk, Marek Kaczyński

 

Pełna tabela wyników poniżej:

 

 

 

Do zobaczenia na przyszłorocznych regatach

 

Załoga Klubu Bankowca ZBP

 

powrót